Object

This publication is protected and available only for logged users.
This publication is protected and available only for logged users.

Title: Nowe trendy w pracy przewodnickiej

Contributor:

Lesiów, Tomasz. Redaktor

Description:

s. 257 ; Od 1 maja 2023 roku publikacja dostępna na licencji Creative CommonsUznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe (CC BY-SA 4.0).

Abstrakt:

[W książce omówiono najnowsze trendy w turystyce i w pracy przewodnickiej będące skutkiem, pandemii, która wpłynęła na ruch turystyczny i nastawienie przewodników do turystyki. Przedstawione w monografii zagadnienia uświadamiają, że pomimo trudności, jakie napotyka branża turystyczna w okresie postpandemicznym, można realizować wiele przedsięwzięć, na przykład doskonalić relacje z przedstawicielami władz miast, powiatów i regionów, a także rozwijać kontakty z naukowcami z całej Polski. W książce omówiono niezwykle różnorodne zagadnienia. Monografia zawiera trzy części: I. Turystyka – aktualne trendy i nowe koncepcje, II. Wpływ postępu w zakresie wiedzy o żywieniu i żywności na turystykę, III. Wiedza o obiektach i trasach turystycznych, na które składają się rozdziały poświęcone między innymi takim obszarom tematycznym, jak: gospodarka obiegu zamkniętego w sektorze turystyki, bushcraft jako nowy sposób na wypoczynek w polskich lasach, porty lotnicze jako obiekty turystyczne, trendy związane ze spożywaniem przekąsek, uwarunkowania i stan turystyki osób z niepełnosprawnościami w Polsce, saliny jako atrakcja turystyczna i źródło wiedzy o soli morskiej, tradycje kulinarne Dolnego Śląska, tradycyjne i innowacyjne dżemy w diecie turysty, wskazówki żywieniowe dla osób po przebytym COVID-19, kościoły drewniane Sudetów, Nowa Huta jako atrakcja turystyczna, działalność Marianny Orańskiej i jej spadkobierców, poeci i pisarze regionu kaliskiego jako przykład do nowego podejścia do zwiedzania, niezwykłości przyrodnicze Madagaskaru, a także turystyczne walory barokowych kaplic we wrocławskiej katedrze.] (streszczenie autora)

Publisher:

Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Place of publication:

Wrocław

Date:

2022

Resource Type:

książka

Resource Identifier:

oai:dbc.wroc.pl:117560

Language:

pol

Rights:

Wszystkie prawa zastrzeżone (Copyright)

Access Rights:

Publikacja udostępniona na podstawie art. 28 ust. 1 pkt. 3 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. 2021, poz. 1062 ze zm.). Publikacja dostępna wyłącznie na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Location:

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Object collections:

Last modified:

Oct 14, 2022

In our library since:

Oct 14, 2022

Number of object content hits:

8

All available object's versions:

https://www.dbc.wroc.pl/publication/155993

Show description in RDF format:

RDF

Show description in OAI-PMH format:

OAI-PMH

Edition name Date
Nowe trendy w pracy przewodnickiej Oct 14, 2022

Similar

×

Citation

Citation style:

This page uses 'cookies'. More information