Object

Title: Globalizacja sprzedaży, produkcji i produktu na przykładzie działań wybranych producentów pojazdów użytkowych

Creator:

Brach, Jarosław

Contributor:

Rymarczyk, Jan. Promotor ; Schroeder, Jerzy Witold. Recenzent ; Fiedor, Bogusław. Recenzent

Description:

Rozprawa doktorska: Akademia Ekonomiczna im. Oskara Langego we Wrocławiu, 2001, s. ; Autor nie wyraził zgody na upublicznienie rozprawy doktorskiej. Doktorat został zdigitalizowany i umieszczony w Bazie Wiedzy WIR. Udostępniany jest jednostanowiskowo po zalogowaniu w czytelni OIN Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ul. Komandorska 118/120, bud. U). Serdecznie zapraszamy.

Abstrakt:

Dokonując oceny działań wybranych producentów pojazdów użytkowych uznano, iż kilku spośród nich - Volvo i Scania w chwili obecnej prowadzi globalną sprzedaż i osiąga z tego tytułu pewne korzyści, ma globalny produkt i z faktu jego posiadania odnosi określone profity oraz dysponuje siecią globalnie rozmieszczonych i zintegrowanych ze sobą zakładów produkcyjnych i dzięki temu może czerpać dodatkowe korzyści w porównaniu z firmami stosującymi podejście multilokalne. Globalizacja w branży pojazdów użytkowych oraz wiążąca się z nią koncentracja wytwarzania stanowi wyzwanie dla wielu mniejszych podmiotów, które mogą albo działać w sektorach niszowych, albo też w starciu z globalnymi gigantami skazane są na porażkę. Z działalnością firm globalnych związane są zarówno elementy pozytywne, jak i negatywne. Praca wskazuje na szereg uwarunkowań związanych z procesem globalizacji, stworzone są w niej przyszłe modele produkcji autobusów i ciężarówek na świecie, wskazane drogi postępowania dla mniejszych podmiotów.

Publisher:

Akademia Ekonomiczna im. Oskara Langego we Wrocławiu

Place of publication:

Wrocław

Date:

2001

Resource Type:

rozprawa doktorska

Resource Identifier:

Sygnatura: DR 924 ; oai:dbc.wroc.pl:112798

Language:

pol

Rights:

Wszystkie prawa zastrzeżone (Copyright)

Access Rights:

Dla wszystkich w zakresie dozwolonego użytku

Rights Owner:

Własność autora

Location:

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Coverage:

Dofinansowano z programu "Społeczna odpowiedzialność nauki" Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (projekt nr SONB/SP/463197/2020)

Similar

×

Citation

Citation style:

This page uses 'cookies'. More information